Petak, 17. Maja 2024.
Sport

Sokolac: Prvenstvo RS za za juniore/ke i mlađe pionire/ke

U Sokocu je održano Prvenstvo RS za juniore/ke i mlađe pionire/ke na kojem su uspješno nastupili takmičari “Atletskog kluba Banja Luka.

U kategoriji juniora Dejan Grabovica je osvojio dvije zlatne medalje u trkama na 100m i 400m. Zlatne medalje još su osvojili Teodora Mišić u skoku u vis i Kristijan Roljić na 1500m. Bronzane medalje su osvojili: Maria Lukaić u skoku u vis i Marko Jotanović na 1500m. Od juniora Atletski klub Banja Luka je još predstavljao Marko Spasojević u skoku u dalj.

U kategoriji pionirki dvije pojedinačne medalje je osvojila Anja Starčević, zlatnu medalju na 300m i bronzu na 60m. Zlato je osvojila štafeta 4x100m u sastavu: Natalija Miljatović, Korana Krivošija, Jelena Peričević i Anja Starčević.

Srebrenim medaljama su se okitile Natalija Miljatović na 60m i Jelena Peričević na 300m.

Kod pionirki još je nastupila Korana Krivošija (300m, dalj).

Čestitamo takmičarima “Atletskog kluba Banja Luka” na ostvarenim rezultatima.