Petak, 19. Aprila 2024.
Puls Grada Sport

Lajović osvojio Srpska open i obradovao Banjaluku

Srpski teniser Dušan Lajović pobjednik je Srpska opena.

Fenomenalni Duci završio je spektakularnu sedmicu u Banjaluci pobjedom u finalu nad drugim nosiocem Andrejom Rubljovim sa 2:1 u setovima (6:3, 4:6, 6:4) nakon više od dva ipo sata tenisa.

Ovo je velika pobjeda za Lajovića, kojom je sebi osigurao 250 ATP bodova i  ček na 85.000 evra.

Za srpskog tenisera ovo je druga ATP titula u karijeri, do koje je došao na više nego impresivan način.

Lajović je u četvrtfinalu savladao prvog nosioca Novaka Đokovića, u polufinalu četvrtog nosioca Miomira Kecmanovića. A sada je u finalu skinuo skalp drugom nosiocu i braniocu trofeja iz Beograda sa prošlogodišnjeg Srbija opena.

Rubljov do ovog finala nije izgubio nijedan set ali je danas morao pružiti ruku boljem, a to je svakako zasluženo bio Duci.

Lajović je podsjetimo osvojio prvi set u finalu Srpska opena u kojem se slavio sa 6:3.

Prvi set počeo je sigurnim servisom na obje strane.

Prvi udarac je zadao Lajović. Pri rezultatu 2:1 u gemovima oduzima servis Rubljovu. Taj gem je trajao skoro 10 minuta, a poslije velike drame srpski igrač koristi petu brejk loptu, i mijenja rezultat na 3:1.

Rus je u tim trenucima bio jako nervozan i nezadovoljan svojom igrom, pa je jednom bacio reket na zemlju, a čak se i udarao reketom po nozi.

Lajović je potvrdio osvojeni brejk pa je poveo 4:1 na opšte oduševljenje punog centralnog terena.

Iz publike su se mogli čuti povici “Ajmo Duci” i “Bravo Dušane silni”.

Naredna tri gema i Rubljov i Lajović su osvojili bez problema, pa je srpski teniser pri rezultatu 5:3 servirao za osvajanje prvog seta.

Nošen publikom, Lajović je iskoristio stečenu prednost i bez većih problema priveo set kraju.

Andrej Rubljov je bio bolji u drugom setu. riješivši ga u svoju korist sa 6:4.

Rus je odlično započeo ovaj set.

Odmah oduzima servis Lajoviću i sa dva servis gema stiče prednost od 3:0.

Međutim, Lajović je po ko zna koji put na turniru pokazao da se ne nikada ne predaje, uzvraća brejkom, i vraća stvari na početak, 3:3 u gemovima.

Odlična borba viđena je u sedmom gemu na servis Rusa. Oba tenisera pogađala su neke spektakularne udarce, ali je Rubljov imao više sreće i uspio je ponovo povesti sa 4:3.

Lajović je potom bez problema osvojio svoj servis gem, da bi se malo “zakuvalo” ponovo u devetom gemu na servis Rusa.

Ipak sa dva dobra servisa branilac trofeja sprječava veće probleme i ponovo vodi sa 5:4.

Kada se činilo da bi se set mogao igrati na razliku, Rubljov koristi neke Lajovićeve greške i koristi prvu set loptu za 6:4.

Odlučujući set branilac titule počeo je osvajanjem gema bez izgubljenog poena.

Istom mjerom uzvratio je Lajović.

Treći gem donio je i prvi brejk u setu. Nakon četiri greške Rubljova, Lajović uzima gem bez izgubljenog poena, čime je poveo sa 2:1.

U narednom gemu srpski teniser uspijeva da sačuva svoj servis i tako stiče prednost od 3:1 u gemovima.

Rubljov u tim trenucima ponovo pokazuje veliku nervozu, što se vidjelo već u narednom gemu. Dupla servis greška pa zatim i lopta koju šalje u aut, donosi Lajoviću 00:30. Rus ipak dobija naredna dva poena.

Ali, Lajović zatim dobijan tri šanse da osvoji novi brejk. Koristi treću kojom je poveo sa velikih 4:1 uz dva brejka prednosti.

Ipak, nakon toga prava drama.

Lajović pri rezultatu 5:2 ne koristi svoj servis gem, Rus uzvraća udarac i sa dva sigurna servis gema smanjuje na 5:4.